Відпочинок біля моря. Курорти України на Черному та Азовському морях. Бази відпочинку, готелі, пансіонати

Відпочинок на морі 2024 в Україні

Курорти Одеської області

Вапнярка, Грибівка, Затока, Кароліно-Бугаз, Катранка, Курортне, Лебедівка, Миколаївка, Одеса, Приморське, Росейка, Санжейка, Сергіївка, Совіньйон, Сичавка, Чорноморськ

Курорти Миколаївської області

Кінбурнська коса, Коблево, Лугове, Рибаківка, Очаків

Курорти Херсонської області

Залізний Порт, Лазурне, Приморське, Скадовськ, Хорли

Курорти Азовського моря

Арабатська стрілка, Генічеськ, Генгорка, Щасливцеве, Стрілкове, Кирилівка, Приморськ, Приморський Посад, Степанівка, Урзуф, Білосарайська коса


Відпочинок на морі в Затоці

Гаряча пропозиція
База відпочинку на березі моря Одеса в Кароліно-Бугазі Відпочинок на Арабатській стрілці в приватному секторі Стрілецького, садиба Манул
Кароліно-Бугаз, готель "Одеса" Стрілкове, садиба "Манул"
Затока, міні-готель Манора База відпочинку на березі моря Південна у Грибівці
Затока, готель "Манора" Грибовка, готель "Південна"
Селище міського типу Затока - це курорт, що інтенсивно розвивається, віддалений від індустріальних об'єктів.

Затока Одеська область

Затока – це селище міського типу у Білгород-Дністровському районі Одеської області України. Курорт Затока розташований на Будакській косі, між Дністровським лиманом та Чорним морем. Населення – 1,6 тис. осіб (2009). Курорт Затока розбитий на три територіальні райони: Лиманський, Сонячний, Центральний. Поселення Затоки засноване 1827 року, після встановлення на Царгородському гірлі навігаційного знака. Доїхати до селища можна автомобільним або залізничним транспортом. Автомобільна дорога у Затоці має якісне покриття. Вздовж усієї Затоки проходить регіональна дорога Одеса-Білгород-Дністровський, а також залізнична гілка Одеса-Березине-Ізмаїл. Через населений пункт Затока курсує 7 пасажирських поїздів сполученням Одеса-Березине, Одеса-Ізмаїл, Одеса-Білгород-Дністровський. У Затоці розміщено філію Білгород-Дністровського торговельного порту – морський порт Бугаз. У літній період між причалами Бугаз та Білгород-Дністровський курсує катер. У селищі Затока знаходиться Дністровський маяк, сигнали якого використовують судна, що проходять через Цареградське гирло, що сполучає Дністровський лиман та Чорне море.

Відпочинок в Затоці

У селищі Затока відсутні промислові підприємства – це екологічно чисте місце для відпочинку на Чорноморському узбережжі із прозорою морською водою та свіжим повітрям. Багато туристичних агенцій під словами "недорогий відпочинок на морі" мають на увазі слова "відпочинок у Затоці в Україні". На піщаній косі між Чорним морем, Дністровським лиманом та солоними озерами збудовано десятки пансіонатів, баз відпочинку, міні-готелів. Ширина коси, де розташована Затока, досягає 900 метрів, ширина пляжів Затоки – близько 100 метрів. Загальна довжина пляжів Затоки – до 5 км. Пісок чистий та дрібний, дно моря пологе. На жаль, щороку коса стає вже. Води Чорного моря та Дністровського лиману за останні 40 років розмили косу в районі Затоки на 100-150 м.

Бази відпочинку Затоки

У другій половині травня бази відпочинку в Затоці починають активно приймати відпочиваючих. Середня температура морської води в Затоці піднімається до рівня, достатнього для купань у морі та лимані. Розпал курортного сезону в Затоці настає у липні, серпні. Саме в ці місяці відпочити на морі до Затоки приїжджає максимальна кількість відпочиваючих. Курортний сезон закінчується у першій половині вересня. Більшість людей прибувають на відпочинок у Затоку з України, Молдови та Білорусі. Ранжування за відсотковим співвідношенням відпочиваючих у Затоці відповідає вищезазначеному списку. Влітку на морських пляжах курортної зони одночасно відпочиває близько 150 тисяч курортників. Готелі, приватні пансіонати, бази відпочинку, санаторії, міні-готелі Затоки можуть прийняти на відпочинок біля моря майже 600 тисяч людей.

Рівень комфорту в базах відпочинку Затоки

Бази відпочинку Затоки можна розділити на категорії - елітний відпочинок, доступний комфортний відпочинок, недорогий відпочинок. Елітні бази відпочинку та пансіонати в Затоці, зазвичай, розташовані на березі моря та пропонують відпочинок на морі на своїх пляжах. Люкс-номери пансіонатів та баз відпочинку Затоки обладнані санвузлом з душем у номері, кондиціонером, холодильником, спліт-системою, м'якими меблями, двокімнатні. Всі готелі Затоки приймають туристів для сімейного відпочинку з дітьми. Деякі бази відпочинку дозволяють привезти із собою і свійських тварин. Ціни та вартість проживання в базах Затоки, зазвичай, відповідають рівню послуг. На курорті Затока достатньо місць для активного відпочинку на морі, катання на катерах, теплоходах, парашутах, є водні гірки, тенісні корти, водні мотоцикли, віндсерфінг. У морі та лимані поблизу Затоки можна спіймати судака, бичків, камбалу, миня. Також у Затоці розвинені традиційні форми відпочинку – кіно, дискотеки, нічні клуби, більярдні зали, бари, кафе та ресторани, які в перважній більшості на березі моря. У Затоці доступні провідний та мобільний Інтернет, працюють комп'ютерні клуби є бібліотека з більш ніж 20 тис. книг.

Особливості Затоки

– тепле Чорне море, піщаний пляж, пологе морське дно, розвинена сфера обслуговування, активне нічне життя у численних клубах, кав'ярнях, ресторанах, гарне транспортне сполучення з Одесою, Білгород – Дністровським.

Визначні місця Затоки

Розвідний міст (підйом близько 10 ранку), центральна алея, пам'ятники, архытектура нових баз відпочинку та пансіонатів.


Курорт Сергіївка. Відпочинок на морі в Сергіївці

Гаряча пропозиція
Одеса, гостьовий будинок біля моря в Крижанівці Одеса, дача-готель Wood Village
Міні-готель, Крижанівка Одеса, дача-готель "Wood Village"
Курортне, база відпочинку "Морська чайка" Сергіївка, відпочинок у Сергіївці, кемпінг "Луч"
Курортне, база "Морська чайка" Кемпінг "Луч"
Пляжі, які починаються в Затоці, розтяглися на десяток кілометрів, аж до Сергіївки. Сергіївка розташована на березі Шаболатського лиману, відокремленого від моря тонкою косою. Сергіївка – це курорт, в якому відпочинок на морі можна поєднати із оздоровчими грязьовими процедурами. За радянських часів Сергіївка була дуже популярним курортом, у якому відпочивали та лікувалися високопосадовці. Від тих часів Сергіївці залишились величезні курортні готелі та санаторії, курортні установи та комплекси. Високі корпуси, які видно за багато кілометрів до Сергіївки. Про відпочинок на морі в Сергіївці нададуть численні готелі, пансіонати, бази відпочинку та санаторії Сергіївки
Відпочинок на морі на курорті Сергіївка можна поєднати з лікуванням та оздоровленням. Кліматичні, грязьові та бальнеологічні ресурси курорту Сергіївка використовують для лікування захворювань нервової системи, органів дихання нетуберкульозного походження, опорно-рухового апарату, серцево-судинних захворювань та ін.
Рекреаційних заклади курорту Сергіївка успішно застосовують лікувальні методи кліматотерапії, таласотерапії (відпочинок на морі), пелоїдетерапії, бальнеотерапії, апаратної фізіотерапії, лікувального харчування, психотерапії, масажу, лікувальної фізкультури та ін. Існує спеціалізація курортних закладів за лікувальними методами та оздоровчими процедурами, які вони використовують.


Відпочинок на морі в Кароліно-Бугазі

Гаряча пропозиція
Кароліно-Бугаз, міні-готель "Іріні" Приморське, відпочинок біля моря, база відпочинку "Південь"
Кароліно-Бугаз, гостьовий будинок "Irini" Приморське, база відпочинку "Південь"
Курортне, відпочинок біля моря, база відпочинку "Романтика"  Курортне, відпочинок біля моря, пансіонат "Таїр"
Курортне, база "Романтика" Курортне, пансіонат "Таїр"
Відпочинок у Кароліно-Бугазі - чудовий вибір! Курорт носить ім'я однойменного населеного пункту Кароліно-Бугаз із населенням близько 2,2 тис. осіб, що адміністративно належить до Овідіопольського району. Населений пункт Кароліно-Бугаз знаходиться на височині та на деякій відстані від моря. Дачі та бази відпочинку курорту Кароліно-Бугаз зосереджені внизу біля моря. Сприятливе географічне розташування та повна відсутність промислових підприємств дозволили цій маленькій ділянці суші стати одним із найекологічніших місць на чорноморському узбережжі.
Кароліно-Бугаз розташований на піщаній косі завдовжки декілька кілометрів і за 40 хвилин їзди від Одеси. Уздовж усієї коси облаштовані пляжі. Пляжі мають ширину до півкілометра та чистий пісок. Високі схили та піщана коса Кароліно-Бугаза тягнуться до самої Затоки, а пляжі Кароліно-Бугаза плавно переходять у пляжі Затоки.
В останні роки дачі та котеджі підступили до самої води, створивши величезне дачне містечко на березі моря. Для відпочинку на Чорному морі в Кароліно-Бугазі можна знайти місце як біля самого моря, так і більш віддалених пансіонатах та приватному секторі. У Кароліно-Бугазі добре розвинений приватний сектор, де недорого можна зняти житло. Раніше Кароліно-Бугаз вважався переважно місцем дачного відпочинку. Ціни та вартість проживання в Кароліно-Бугазі у приватних будинках дешевші ніж у пансіонатах. Великих пансіонатів та готелів раніше було небагато. В останні роки їхня кількість значно зросла.
Відпочинок на морі в Кароліно-Бугазі є популярним. Завдяки унікальному мікроклімату Чорного моря, Дністровського лиману, солоних озер та південному степу Кароліно-Бугаз є чудовим курортом. Сезон тут триває з початку травня до кінця вересня, а середньоденна температура повітря влітку становить 26˚С.


Відпочинок на Азовському морі на Арабатській стрілці

Гаряча пропозиція
Стрілкове , "Алегро"  Котеджі White Homе в Генгірці на Арабатській стрілці
Стрілкове, пансіонат "Алегро" Котеджі White Homе в Генгірці
Відпочинок на Арабатській стрілці Коса Арабатська стрілка розтяглася на багато десятків кілометрів від м. Геніческа Херсонської області на південь, відокремлюючи затоку Сиваш від Азовського моря. На Арабатській стрілці розташувалися три села: Генічеська Гірка (Генгірка), Щасливцеве та Стрілкове. Арабатська стрілка має особливий мікроклімат, обумовлений впливом її південної широти, Азовського моря та сухого степового повітря. Ці фактори, а також наявність гарячих джерел та солоних озер із покладами цілющих грязей, дозволяють багатьом туристам не лише відпочити на морі, а й оздоровитися.
Стрілкове – найвіддаленіший населений пункт Арабатської стрілки. Наразі це типове степове українське село, яке за примхами долі розташувалось на березі Азовського моря. Тут чисті вулиці, чисте море і, на диво, чисті пляжі. Напрочуд, тому, що на багато кілометрів уздовж берега впритул стоять намети автотуристів.
Якщо спартанські умови проживання вас не влаштовують, то можна зняти житло на будь-який смак і за будь-якою ціною. У Стрілковому приймають відпочивальників як великі пансіонати (наприклад, "Сокіл", Таврія"), так і приватний сектор. Житло в приватному секторі значно дешевше, а рівень комфорту - від дешевих кімнат "зі зручностями у дворі", до одно-, двокімнатних номерів з холодильником, телевізором, кондиціонером, санвузлом.
У селі є декілька кафе, продуктові магазини, невеликий ринок, де місцеві жителі продають овочі, фрукти, молоко та кисломолочні продукти, домашнє вино. Якщо вам потрібні тепле чисте море, натуральні продукти, сухе степове повітря, міцний, як у дитинстві, сон, то

ласкаво просимо відпочити на Арабатській стрілці!Відпочинок на Азовському морі в Генічеську

Гаряча пропозиція
 Приватний сектор у Генічеську біля моря Приватне домоволодіння на проспекті Миру
Генічеськ, садиба біля моря< /td> Приватний будинок на Миру
База відпочинку "Гюнай" у Генічеську  Кемпінг у Генгорку
Генічеськ, база відпочинку "Гюнай"< /td> Генгірка, кемпінг "Генічеськ"
Генічеськ – невелике містечко в Херсонській області з населенням близько 26 тисяч людей, розташоване біля Арабатської стрілки. Зі сходу місто омиває Азовське море, із заходу – затока Сиваш. Море біля Генічеська мілке та тепле, центральний пляж Геніческа навіть називають дитячим через невелику глибину. У Генічеську сонячних днів близько 300 на рік. Влітку середня температура повітря 28 °С, води в морі - 22 °С, у середині літа – 25-27 °С, досягаючи позначки та 30 °С. А в Сиваші температура води може досягти і 42°С! Лови момент і вибирайся влітку відпочивати на морі! Окрім самого моря туристів у Генічеську приваблює ще й більш розвинений, порівняно з курортами Арабатської стрілки, рівень сервісу, комфортність житла, обладнані пляжі, наявність зон відпочинку, закладів харчування, можливості для цікавих екскурсій, тощо.
Лови літо чи не лови, а воно прийде!
Ціна оренди житла в Генічеську зазвичай нижча, ніж на Арабатській стрілці. У СЕЗОН 2021 житло економ-класу коштувало від 100 грн/ос на добу на початку сезону та 100-150 грн/ос у розпал сезону, номери зі зручностями 150-200 та 300-350 грн. відповідно, елітне житло може здаватися від 2000 грн та вище.
Внаслідок окупації Криму мільйонні потоки відпочивальників влітку розподілилися по курортах Чорного та Азовського морів континентальної України. Значне збільшення кількості відпочивальників стало потужним стимулом та дало додаткові інвестиційні кошти для розвитку їх інфраструктури. В останні роки на всіх без винятку курортах відзначається будівельний бум та постійне зростання цін на нерухомість та земельні ділянки. Крім того, на українських курортах вже майже немає відпочивальників із Росії, що позитивно вплинуло як на рівень послуг, що надаються, так і на загальний рівень культури відпочивальників. І хоча якісні перетворення у туристичній галузі характерні для всієї країни, але найбільш інтенсивно вони відбуваються, на наш погляд, саме в Генічеську, який, майже на очах перетворюється на красиве і доглянуте містечко.
За останні роки у місті побудовані нові магазини, готелі, кафе, реконструйований міський пляж, центральний парк. Зусиллями місцевих підприємців у 2015 році на проспекті Миру створено "Алею Казок" - улюблене місце відпочинку мешканців та гостей міста.
У місті розвинена мережа аптек та продуктових магазинів, закладів громадського харчування, працюють відділення банків, служби доставки. Розважальні заклади, де можна гуляти до ранку, зосереджено вздовж пляжу.
Херсонська область має найвищий рівень розвитку сільського господрства в Україні. І це добре видно по ринкам Генічеська, де пропонують овочі, фрукти, м'ясну та молочну продукцію за доступними цінами та у великому асортименті. На рибному ринку – великий вибір свіжої та готової риби, калкан та кефаль, бички та хамса.


Відпочинок на Чорному морі у Лазурному

Гаряча пропозиція
Лазурне, готель Donax Відпочинок біля моря в Лазурному в міні-готелі Country
Лазурне, готель "Donax" Лазурне, міні-готель Country
Лазурне, відпочинок біля моря, гостьовий будинок "Пані Ірина" Лазурне, відпочинок біля моря
Лазурне, гостьовий будинок "Пані Ірина" Лазурне, відпочинок біля моря
Там, де закінчуються безкраї таврійські степи і починається Чорне море, Творець створив водну гладь такого чистого і яскравого кольору, що люди, які тут оселились, у захваті назвали це місце Лазурне.
Ось уже кілька десятиліть це, раніше майже закрите, колишнє військове містечко, спеціалізується на курортному бізнесі. Цьому сприяє вигідне географічне розташування. Селище, розташоване на морському узбережжі щедрої на сонце Херсонщини, має свою родзинку – від Лазурного йде в море коса Джарилгач, яка відокремлює від нього Джарилгацьку затоку. Води затоки насичені цілющими елементами. Влітку в Лазурному можна купатися у відкритому морі та теплішій Джарилгацькій затоці.
Відпочиваючи в Лазурному, ви зможете не тільки купатися в морі та засмагати на пляжі, але й відвідати розташовані недалеко цікаві місця: острів Джарилгач, який входить до складу Чорноморського біосферного заповідника, унікальну, єдину у Європі пустелю Олешківські піски та багато інших природних та рукотворних пам'яток.
Залежно від сезону та умов проживання ціни на оренду житла змінюються в діапазоні від 100 до 450 грн за особу на добу. У селищі є кафе, магазини, аптеки, великий ринок, банкомати, автостанція, відділення Укртелекому, Інтернет-кафе та ін. На пляжі дорослим та дітям не дадуть нудьгувати водні атракціони, гірки, парашути, водні мотоцикли, "банани", "тарілки" та ін.

Затока отель на берегу моря Автомобилист Приморское,Килийский район, Одесская область, база отдыха "Фрегат" Приморское, база отдыха "Солнечная" База отдыха "Лазурный берег", Затока Приморское, база отдыха "Металлист" Курси з програмування Лебедевка, вилла Акварель Мини-отель на косе в Затоке - Ривьера Арабатская стрелка, мини-отель «СелеНа» Затока, отель «Aleksandr» Стрелковое, отель «Селена» Арабатская стрелка с. Геническая горка, пансионат «Кадош» Железный Порт, гостиница «Влада»