Очаків - бази відпочинку, ціни 2022 на житло та відпочинок в Очакові
Чорноморська (Лагерна коса): готелі, бази відпочинку, приватний сектор
Йдеться про місто
Очаків, відомий в минулому морський порт, місто-фортеця, яке в даний час перетворилося на невелике курортне містечко з військово-морською базою, що прижилася тут. До курортної зони належить як сам Очаків,
так і, розташована в декількох кілометрах від нього,
Чорноморська коса або, як її ще називають,
Лагерна коса.
Де в Україні можна недорого відпочити біля моря та одночасно познайомитися з історією найпівденнішого форпосту Київської Русі?
Розташований
Очаков у районі впадання у Чорне море одразу трьох річок: Дніпра, Південного Бугу та Кагулу. Сам він стоїть на прісному лимані і природно вода має трохи мулистих домішок річок, що впадають. Однак, незважаючи на це, багато відпочиваючих стверджують, що прибережні води, особливо в районі Чорноморської коси (бази відпочинку в Очакові тут розташовані в першій лінії від моря), що має вихід у відкрите море, набагато чистіші, ніж на сусідньому курорті Коблево. Очевидно, даються взнаки відсутність великого напливу приїжджих.
Очаків - невелике спокійне містечко, в якому відсутні промислові підприємства. Як і в колишні часи, воно залишається портовим містом, хоч і не такого великого масштабу, як, наприклад, Одеса або Чорноморськ. На причалах місцевого Морвокзалу можна побачити цілу виставку яхт, власники багатьох з них пропонують морські прогулянки на яхті в Очакові поблизу міста, на острів Березань, Кінбурнську косу, дельту Дніпра тощо.
Популярна морська рибалка, а для тих, хто віддає перевагу швидкому варіанту риболовлі, є хороший рибний ринок, асортимент якого приємно здивує гостей міста. Тут навіть водяться осетрові :)
Відпочинок в Очакові на морі підходить як для дітей, так і для дорослих. У місті є кілька пляжів, свої послуги пропонують численні кафе, є атракціони для відпочиваючих будь-якого віку, дискоклуби, у музеї проводяться виставки картин, де можна придбати твори місцевих художників. М'який клімат, пологі піщані береги, недорогі ціни на житло в Очакові, стародавня історія міста та розташовані поруч історичні пам'ятки: острів Березань, історико-археологічний заповідник Ольвія, національний ландшафтний парк Кінбурнська коса, залучають відпочиваючих з України, Білорусії, Росії. Багато приїжджих вважають за краще відпочити в Очакові на Чорноморській косі (Лагерна коса), де є вихід у відкрите море. Поступово на Чорноморській косі формується своя зона відпочинку з пансіонатами, невеликими базами відпочинку, кафе та дискотеками. Бази відпочинку в Очакові, готелі, пансіонати та особливо приватний сектор в Очакові пропонують більш дешевий, недорогий відпочинок у порівнянні з Коблево. Рівень сервісу, як і на багатьох курортах різний: є місця, де легко вгадуються не найкращі риси колишніх радянських часів, а є і новий Очаків - бази відпочинку сучасні, що пропонують хороші умови проживання. Житло пропонують вже одразу на вокзалі бабусі з табличками.
Очаків, ціни 2022
В Очакові ціни 2022 року на житло недорогі і від цін на відпочинок у 2021 році особливо не відрізняються. Як завжди, все залежить від того, які умови проживання вибирає сам клієнт, попередньо поблукавши просторами Інтернету і підібравши кілька відповідних варіантів, або що йому на слово пообіцяють на вокзалі. Трохи вищі ціни на проживання на Чорноморській косі, вона ж і вважається більш екологічно чистим місцем відпочинку біля моря.
Факти з історії
Очаков відомий і тим, що тут знаходився найпівденніший оборонний комплекс Київської Русі. Археологи знайшли сліди слов'янських поселень у гирлі Дніпра та на розташованому поруч острові Березань. Передбачається, що вони існували ще в ІХ-ХІІ столітті. За однією з гіпотез, раніше тут було сарматське поселення Алектор.
Це було зручне місце для морського порту, яке до того ж контролювало дельту Дніпра, і за нього постійно йшли військові битви.
Поселення часто переходило з рук до рук. Свого часу його захопили татаро-монголи, потім, після звільнення від татарського ярма, литовським князем Вітовтом було збудовано фортецю Дашев. Точне її місцезнаходження невідоме. За однією з версій, на її місці в 1492 вже кримськими татарами було закладено і саме місто. Спочатку він називався Кара-Кермен (Чорна фортеця). Вже наступного року козаки з їхнім провідником Глинським захопили фортецю в Очакові.
З 1526 року вона переходить у володіння імперії Османа і отримує нову назву Ачі-Кале. При турках настає період розквіту. Місто багатіє та розширюється, зростає чисельність населення, зміцнюється фортеця. Володіння міста поширювалися територією нинішньої Одеської області та доходили до меж Київської.
Як і раніше, він був одним з головних форпостів на узбережжі Чорного моря і займав важливе стратегічне становище.
У 1737 році, після облоги, укріплення було взято армією Російської імперії, але через рік місто відійшло назад до Туреччини. Цей рік для російської армії був важливим у плані першої перемоги над
турками під Кінбурном. В 1788 після довгої облоги і дводенного бою фортеця була взята штурмом військами Г. А. Потьомкіна і А. В. Суворова. Варто зазначити, що при штурмі фортеці з російської сторони загинуло близько двох десятків людей і поранено близько сотні. З боку турків загинуло понад 5000 людей. Новина про цю битву настільки шокувала турецького султана, що він помер від серцевого нападу.
З цього часу місто стає стратегічним об'єктом для Російської імперії, який контролює вхід у гирло Дніпра. Для зміцнення міста-фортеці поряд був зведений штучний острів (тепер острів Первомайський або Майський), де розміщувався постійний гарнізон та артилерійська батарея.
Але незабаром місто потрясло подію, що стала фатальним для розвитку міста. Сильна пожежа знищила близько 500 будинків, багато жителів почали перебиратися в Одесу. Це було початком занепаду.
У радянські часи у місті розташовувалися частини військово-морських сил, а острів Першотравневий став відомий своєю школою бойових плавців.
В даний час Очаков не тільки військово-морська база, а й курортне містечко з багатою та цікавою історією, оточене відомими історичними та археологічними об'єктами.
Визначні місця
- Військово-історичний музей імені О. В. Суворова
- Музей живопису імені Р. Г. Судковського (філія Миколаївської художньої галереї)
- Пам'ятник російському полководцю А. В. Суворову
- Пам'ятник ЮНЕСКО - церква 1807 року побудови
- Рибний базар – сучасна пам'ятка
Визначні місця та цікаві місця поблизу
- Національний історико-археологічний заповідник Ольвія (с. Парутине, Миколаївська обл., 40 км від Миколаєва у бік Очакова)
- Острів Березань, стародавнє поселення греків Борисфеніда
- Заповідник Гранітно-степове Побужжя (Вознесенськ, Миколаїв) li>
- Ланшафтний парк Кінбурнська коса (с. Покровка)
- Заповідник Єланецький степ (Нова Одеса)
- Рацинська дача (Вознесенськ)
- Миколаївський зоопарк (Миколаїв)
- Художній музей імені В. В. Верещагіна (Миколаїв)
- Музей суднобудування та флоту (Миколаїв)
Екскурсії в Очакові
Найпоширеніші екскурсії: Кінбурнська коса, Миколаїв, Одеса, острів Березань, історичний заповідник Ольвія.
Самим не важко буде дістатися на острів Березань (влітку ходять регулярно катери), до Миколаївського зоопарку (маршрутним таксі на Миколаїв).
Екскурсії на Ольвію, Березань, Кінбурнську косу краще замовляти з екскурсоводом, який має гарні знання в галузі історії.
Найближчі населені пункти
- Рибаківка - 88 км;
- Миколаїв – 60 км;
Курорти поруч
Координати та адреса
Миколаївська область
Очаківський район
м. Очаків
Координати: 46° 37′ 0″ N, 31° 33′ 0″ E
Доїхати з Одеси можна від автовокзалу ринку «Привоз» (біля залізничного вокзалу) автобусом або маршруткою. Також можна доїхати до Миколаєва, а від Миколаєва йдуть маршрутні таксі, у тому числі і на Лагерну косу.
Відстань
- Одеса: 142 км.
- Миколаїв: 60 км.
- Херсон: 130 км.
Курорт Очаков, Чорноморська коса запрошує Вас відпочити на Чорному морі!
* Використанняфотографії: Сергія Звягінцева, Дмитра Бородіна
Використана інформація з сайту: Літо біля моря
Очаків 2022, відпочинок на Чорному морі в Миколаївській області